zarzad@zpp.bydgoszcz.pl
(52) 325 33 15

Refundowana wycieczka na obchody największego Święta Wina w Polsce!

Refundowana wycieczka na obchody największego Święta Wina w Polsce!

Koleżanki i koledzy,

Realizując wcześniejszą naszą zapowiedź, także tą drogą docieram do Was ze szczegółową informacją dot. wyprawy integracyjnej na zakończenie winobrania do Zielonej Góry, jaka odbędzie się w dniach 9–11 września br.

Jak już informowaliśmy, członkom naszego stowarzyszenia refundujemy udział w połowie ustalonych kosztów. Tak zatem koszt uczestnictwa dla członka ZPP wynosi 400 zł.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie akcesu pod nr tel. 605536500 lub adres e-mail whilla@o2.pl z równoczesnym dokonaniem wpłaty na konto nr: 29102014620000770202485498 z koniecznym zaznaczeniem imienia i nazwiska oraz dopiskiem „Wycieczka” w nieprzekraczalnym terminie do końca sierpnia br. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy do udziału w tym nietuzinkowym i niechybnie atrakcyjnym pod każdym względem przedsięwzięciu. Tymczasem niezmiennie życzę udanych wakacji!

Włodzimierz Hilla


 

Wycieczka

Termin: 9–11 września 2022 r.

Zielona Góra (Winobraniowy Korowód + Jarmark Winobraniowy) + Łagów

Ramowy program wycieczki

 

Dzień 1.

Zbiórka uczestników wyjazdu w Bydgoszczy o godz. 16:00. Podstawienie autokaru (miejsce zbiórki do ustalenia).

Przejazd autokarem do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Czas wolny do dyspozycji grupy.

Nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Zielonej Góry. Udział w imprezach związanych z największym świętem wina w Polsce. Obejrzymy jedną z największych atrakcji tej imprezy – Winobraniowy Korowód, który przejdzie ulicami miasta (w tym roku korowód będzie miał charakter fantastyczno-historyczny).

Udział indywidualny w Jarmarku Winobraniowym zlokalizowanym w centrum miasta.

Jarmark Winobraniowy stanowi nieodłączny element obchodów Dni Zielonej Góry „Winobranie”, które są jedną z największych w Polsce plenerowych imprez o charakterze kulturalnym, rozrywkowym oraz handlowym. Od wielu już lat we wrześniu kilkuset handlowców, artystów, rzemieślników, kolekcjonerów instaluje swoje stoiska na starówce Zielonej Góry.

Dzień 3.

Śniadanie. Wykwaterowanie grupy z hotelu. Przejazd autokarem do Łagowa.

Jest to malownicza miejscowość położona w samym sercu Ziemi Lubuskiej, otoczona dwoma jeziorami z pięknym XIV-wiecznym zamkiem Joanitów.

Zamek to główna atrakcja Łagowa z charakterystyczną, wysoką na 35m wieżą, z której można podziwiać malownicze położenie. Zamek był siedzibą komandorii zakonu Joanitów.

Ponadto zobaczymy: dwukondygnacyjną Bramę Polską, zwaną też Poznańską, z XV w., która stanowiła część obwarowania Łagowa, oraz Bramę Marchijską (zwaną także Niemiecką lub Berlińską), pochodzącą z XVI w. – drugą obronną bramę Łagowa.

Wyjazd w drogę powrotną. Obiad na trasie. W godzinach wieczornych przyjazd do Bydgoszczy. Zakończenie wycieczki w miejscu zbiórki.