zarzad@zpp.bydgoszcz.pl
(52) 325 33 15

Spotkanie z dr hab. Markiem Rachoniem poświęcone poprawnej wymowie, emisji głosu i ekspresji

Spotkanie z dr hab. Markiem Rachoniem poświęcone poprawnej wymowie, emisji głosu i ekspresji

26 czerwca br. (poniedziałek) o godz. 18:00 w siedzibie ORA w Bydgoszczy przy ul. Nowy Rynek 5 odbędzie się spotkanie z dr hab. sztuki teatralnej Markiem Rachoniem, poświęcone poprawnej wymowie, emisji głosu i ekspresji. 

Wydaje się, że nie musimy się przekonywać co do tego, jak ważne znaczenie mają te umiejętności w wykonywaniu wszystkich zawodów prawniczych.


Dr hab. Marek Rachoń (ur. 25 października 1976) – polski aktor dubbingowy, teatralny, logopeda, doktor sztuki teatralnej.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (rok 1999).

Na stałe związany z Teatrem Śląskim w Katowicach. Zagrał ponad 50 ról teatralnych. Laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in.: Nagroda Specjalna im. Andrzeja Waligórskiego na XXIV Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2003), Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców (2005); nagroda ZASP im. Leona Schillera (2006); nagroda za kreację w spektaklu „Oskar i Pani Róża” podczas II Międzynarodowego Festiwalu Przedstawień dla Dwojga Aktorów w Symferopolu (Krym). Za ten spektakl odebrał również, wraz z Aliną Chechelską, nagrodę za najlepszy duet aktorski na Międzynarodowym Festiwalu Tawryjskiej Gry w Cherson na Ukrainie.

Prowadzi szkolenia z emisji głosu i ekspresji. Wykłada emisję głosu na Uniwersytecie Śląskim, Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej oraz w Trzyletnim, Pomaturalnym Studium Aktorskim przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Wykłada Dykcję, Logorytmikę i Piosenkę aktorską w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Jego pasją jest mówienie. Zaraża tą pasją innych.

Dr hab. Marek Rachoń